W rytmie mojego miasta. Miasto wyobrażone

DSC0740021 IX 2015 roku, w Miejskim Domu Kultury „Koszutka” został zainaugurowany cykl wystaw autorskich pod wspólnym tytułem: „W rytmie mojego miasta. Miasto wyobrażone”. Podczas kolejnych wernisaży zostały zaprezentowane grafiki przedstawiające wizję historycznej architektury miejskiej oraz makiety obiektów sakralnych, eksponujące najwspanialsze założenia stylu gotyckiego i barokowego. Co istotne, projekty te nie mają swoich odpowiedników w rzeczywistości, stanowiąc tym samym autorską propozycję twórcy. Podczas pierwszej z odsłon gośćmi honorowymi byli: prof. Jolanta Szulakowska-Kulawik z Akademii Muzycznej Katowicach oraz dr Lech Szaraniec. Sama wystawa wpisywała się także w obchody 150 rocznicy urodzin Miasta Katowice. Spotkanie inauguracyjne uświetnił występ Magdaleny Jeż – poezja i Krzysztofa Pustelnika – gitara. Druga odsłona cyklu miała miejsce 5 XI 2015 roku, w bytomskim Klubie Spółdzielczym „Sezam”. 3 XII tegoż roku, w Krakowie nastąpiło uroczyste otwarcie wystawy, w Archidiecezjalnej Szkole Muzycznej I i II stopnia, przy współpracy z Dyrekcją Szkoły i muzykologiem Markiem Dolewką. Od II do 29 III 2016 roku, dzięki życzliwości Hospicjum ks. Józefa Tischnera prace były prezentowane w krakowskim kościele św. Stanisława Kostki.zaproszenie jpg
       Każda z odsłon cyklu spotkała się z dużym zainteresowaniem odbiorców, przynosząc autorowi pozytywne recenzje. Bez wątpienia pobudziła do refleksji nad problematyką piękna i jego recepcji w naszym życiu, w różnych jego przejawach, i to nie tylko o charakterze materialnym, lecz co najważniejsze duchowym.
      Na tym oczywiście nie koniec. W planach są kolejne wernisaże, z nowymi propozycjami architektonicznymi. Odbędą się one m.in. w WSB w Dąbrowie Górniczej, czy w początkach 2017 roku, w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Siemianowicach.
Zapraszamy!!!